– Wernisaż wystawy: wykład „Fenomen polskiej mody ulicy: gwiazdy dwudziestolecia i PRL-u” Agnieszki L. Janas

okładka książki dziewczyny-moda-ulicy-lat-70-i-80-xx-wieku

Serdecznie zapraszamy Państwa na wykład pt. „Fenomen polskiej mody ulicy: gwiazdy dwudziestolecia i PRL-u”, który odbędzie się podczas wernisażu wystawy czasowej pt. „inspiRACJE kobietˮ!

Wernisaż wystawy: 8 lipca 2021 roku (czwartek), godz. 18:00 w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego, ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno.

Czas trwania wystawy: lipiec 2021 r. – styczeń 2022 r.

Kogo podpatrywały elegantki na ulicach Warszawy czy Krakowa dwudziestolecia międzywojennego? Jak rodziła się współczesna moda ulicy, tak bliska ciału jak stylowa koszula? Kto tworzył dla elegantek i modnych dziewczyn?Na te pytanie odpowie odczyt oraz prezentacja przygotowana przez Agnieszkę L. Janas , która została zaproszona w ramach wernisażu wystawy czasowej pt. „inspiRACJE kobietˮ.

W czasie modnej podróży nagrodzimy oklaskami gwiazdy sławnych kabaretów dwudziestolecia oraz poznamy ich unikalny styl i jego wpływ na modna ulicę. Po II Wojnie Światowej poszukamy inspiracji na bazarach w paczkach z zagranicy, staniemy w kolejce do Hofflandu, będziemy: szyły, haftowały, robiły na drutach. Autorka opowie także o tym dlaczego współczesna szybko zmieniająca się, tania moda (fast fashion) niszczy prawdziwą kreatywność i modę oraz opowie o tym, za co kocha vintage.

Logo Agnieszka o modzie

Agnieszka L. Janas jest autorką książek poświęconych życiu i modzie ulicy PRL-u. W sprzedaży znajdują się jej pięć pozycji wydawniczych, które są inspiracją dla osób zainteresowanych modą, wspomnieniem młodości czy też „na żywo” opowiedzianą historią mody czasów PRLu. Z wykształcenia jest historykiem, zawodowo zajmuje się dziennikarstwem, dzięki czemu jej książki wyróżniają się „lekkim” piórem oraz obrazowymi opisami krojów i fasonów ubrań, jak i codzienności tamtych lat. Serdecznie zapraszamy! 💕Agnieszka L. Janas Agnieszkaomodzie