– Wernisaż wystawy czasowej pt. “Podróże wycinanek”

Wernisaż wystawy czasowej goście słuchający wykładu o wycinankach

Wernisaż wystawy czasowej pt. „Podróże wycinanek”

W czwartek 30 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego odbył się wernisaż wystawy czasowej pt. „Podróże wycinanek”.

Wystawę można podziwiać w murach kępińskiego muzeum dzięki uprzejmości Muzeum Częstochowskie. „Podróże wycinanek” to projekt, który ma na celu uwolnienie z przestrzeni magazynowych papierowych dzieł rąk ludzkich. Ekspozycja prezentuje 76 wycinanek, wykonanych przez 31 artystów z całej Polski. Powstały one na przestrzeni lat 2003–2018. Wystawa promuje artystów-wycinankarzy oraz ideę Konkursów Sztuki Ludowej.Czas trwania ekspozycji: 30 czerwca – 18 września 2022 roku. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji m.in. układanie oryginalnej kostki Rubika, gra planszowa oraz bogato ilustrowany katalog. Najważniejszym punktem czwartkowego popołudnia był autorski wykład Eweliny Mędrali-Młyńskiej wraz ze zwiedzaniem wystawy okraszonym ciekawostkami.

Zobaczcie sami fotorelację z wydarzenia!