– Pokój zagadek – Noc Muzeów 2021

Zbiór różnych elementów w prawym rogu fotografia Wacława Kokocińskiego na środku lupa pod nią zegar

Wchodząc do budynku naszego muzeum po prawej stronie, w korytarzu głównym znajduje się sala edukacyjna. Zwykle organizowane są tam lekcje muzealne, warsztaty plastyczne lub wykłady. W najbliższą sobotę pomieszczenie to zmieni się w pokój zagadek i tajemnic. Każdy, kto przekroczy próg będzie musiał pokonać drogę, rozwiązać każdą z zagadek, aby odkryć muzealną tajemnicę.

Nie trzeba wchodzić tam jednak w pojedynkę, można zabrać przyjaciela, znajomego lub rodzeństwo. Przyda się każda para rąk, a zwłaszcza szarych komórek, które z pewnością narażone będą na ogromny wysiłek.

Do przygotowania wykorzystaliśmy elementy związane z Muzeum i tematem szpiegowskim. Trzeba coś znaleźć, wybrać, przestawić a nawet rozbić, aby rozwiązać zagadkę. Wszystkich odkrywców zapraszamy do naszego Pokoju Zagadek, już w tę sobotę!

19:00 – 20:00 Pokój zagadek muzealnych – wejdź i odkryj tajemnicę (zapisy dla uczestników w wieku 13+ lat).

20:00 – 21:00 Pokój zagadek muzealnych – wejdź i odkryj tajemnicę (zapisy dla uczestników w wieku 13+ lat).