– Piotruś Pan czy Pan Piotr

Plakat na wydarzenie Piotruś Pan czy Pan Piotr na plakacie obrazy Tadeusza Piotra Potworowskiego warsztaty odbędą się 3 października o godz. 13:00 w muzeum

Seniorzy! Karty na stół!Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 3 październik Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego przygotowało kilka atrakcji. Przede wszystkim tego dnia zapraszamy w nasze progi, aby zobaczyć każdą z wystaw. Natomiast o 13:00 odbędą się międzypokoleniowe warsztaty karciane zrealizowane z prac Tadeusza Piotra Potworowskiego.

Celem gry jest kompletowanie i wykładanie par, w taki sposób, by nie pozostać z „Piotrusiem Panem Panem Piotremˮ. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozostanie bez kart. Serdecznie zapraszamy i widzimy się w pierwszą niedzielę października.

Plakat na wydarzenie Piotruś Pan czy Pan Piotr na plakacie obrazy Tadeusza Piotra Potworowskiego warsztaty odbędą się 3 października o godz. 13:00 w muzeum

Zasady gry: gra składa się z talii 25 kart. W skład talii wchodzi:

• dwanaście par z odpowiednimi obrazami T. P. Potworowskiego (po dwa w parze)

• karta z Piotrusiem Panem Panem Piotrem, który jest bez pary.

Każda para kart oznaczona jest tym samym symbolem (grafika, kolor, liczba itp.). Grę rozpoczynamy tasując karty i rozdając je wszystkim graczom. Gdy w grze biorą udział młodsze dzieci można rozdać mniejszą ilość kart.

Celem gry jest kompletowanie i wykładanie par, w taki sposób, by nie pozostać z „Piotrusiem Panem Panem Piotremˮ.

Na początku gry gracze wykładają na stół pary z posiadanych przez siebie kart. Następnie przystępując do właściwej gry, gracz z największą liczbą kart pozwala wyciągnąć od siebie jedną kartę kolejnemu graczowi. Jeśli gracz wyciągnie kartę pasującą do pary z którąś z posiadanych kart, wówczas wykłada tę parę na stół. W kolejnym ruchu następny gracz wyciąga kartę od kolejnego. Gra kończy się w momencie, gdy któryś z graczy pozostanie z kartą „Piotrusiem Panem Panem Piotremˮ.

Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozostanie bez kart.

Przybywajcie!

About Author

Back to top
pl_PLPolish