– Patrz, to Kępno wystawa fotografii autorstwa Marka Adamskiego

Plakat wystawy czasowej pt. Patrz, to Kępno wystawa fotografii autorstwa Marka Adamskiego u góry zdjęcie rynku na którym widać dwa budynki ratusz i muzeum

„Patrz, to Kępno wystawa fotografii autorstwa Marka Adamskiegoˮ.

Z początkiem roku nie mogło zabraknąć nowej wystawy czasowej w naszym muzeum!

Każdego dnia można zaobserwować lub usłyszeć o budowach, nowych inwestycjach, przetargach na budowę. Nasze miasto z pewnością rozwija się w szybkim tempie i w oka mgnieniu zmienia swój wygląd. Jak obecnie prezentuje się Kępno każdy może zobaczyć, podczas drogi do pracy, szkoły lub spaceru.

Ale jak wyglądało kiedyś? Co zmieniło się od lat 90.? Które budynki zniknęły, a które stoją do dnia dzisiejszego?

To właśnie chcemy Wam pokazać. Już 27 stycznia od godz. 10:00 do 16:00 na ścianach sali wystawowej w muzeum zawiśnie ponad 100 zdjęć obrazujących nasze miasto. Każde z nich wykonał fotograf Marek Adamski. Patrząc na fotografie można powiedzieć, że stanowią one dokument lub pamiątkę po odbytym spacerze po kępińskiej ziemi.

Czeka również na Was niespodzianka podczas trwania wystawy czasowej. Szczegóły już wkrótce! Z pewnością będzie to niezapomniany powrót do przeszłości.

Czas trwania ekspozycji: styczeń – maj.