– Patrz, to Kępno – Miasto wieluOpowieści

Wnętrze sali urzędu stanu cywilnego w Kępnie, cztery fotele na pierwszym planie, na drugim planie stół i krzesła

Patrz, to Kępno – Miasto wieluOpowieści

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym projekcie Patrz, to Kępno – Miasto wieluOpowieści w ramach którego stworzymy reportaż poświęcony wielokontekstowej historii naszego miasta widzianej przez pryzmat subiektywnych wspomnień mieszkańców Kępna oraz jego okolic.

O co chodzi?

– Jak zmieniło się Kępno na przestrzeni lat?

– Gdzie chodziło się na kawę i tańce w latach 90. XX w.?

– Kim była uśmiechnięta Pani Teresa z warzywniaka na rogu?

Przywołane powyżej pytania to tylko garstka z wielu otwierające przepastną szufladę wspomnień i ciekawych opowieści, które stanowią niewyczerpywaną skarbnicę wiedzy o historii miasta. Bo miasto to ludzie, ich historie i opowieści.

Chcemy je wyróżnić i uchronić od zapomnienia tworzący archiwum wspomnień związanych z historią miasta, przygotowanego w ramach nowej wystawy Patrz, to Kępno wystawa fotografii autorstwa Marka Adamskiego, czynnej w gmachu muzeum od 27 stycznia 2022 r. do końca maja 2022 r.

Dla kogo?

Dla każdego mieszkańca z Kępna oraz jego okolic, chcących się podzielić swoimi niebanalnymi historiami związanym z Kępnem. Opowieści zostaną zarejestrowane w formie nagrań audio. Nagrania te posłużą do stworzenia reportażu udostępnionego w formie muzealnego podcastu za pośrednictwem kanałów społecznościowych oraz strony instytucji.

Kiedy?

Fot. Wnętrze Urządu Stanu Cywilnego w Kępnie ze zbiorów MZK.

Zapraszamy w dniu 27 stycznia 2022 r. do odwiedzenia budynku Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie. Będziemy na Was czekać od godziny 10:00 do 16:00. W ramach wizyty zaprosimy Was do premierowego obejrzenia nowej wystawy czasowej, uczestników zaprosimy do wspólnego stołu by podzielić się ze sobą swoimi wspomnieniami.

Jednocześnie informujemy, iż projekt będzie realizowany przez cały okres trwania wystawy czasowej (27.01.2022 – 31.05.2022).

Przyjdź, podziel się swoją historią i stań się jednym z bohaterów Patrz, to Kępno – Miasto wieluOpowieści. Szczegóły projektu znajdziecie Państwo na stronie muzeum www.muzeumkepno.pl

Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 62 78 230 58 oraz drogą mailową muzeum@muzeumkepno.pl