– Nowe zbiory na temat twórczości T. P. Potworowskiego

Zbiory o Potworowskim

Za sprawą długoletniej współpracy ze spadkobiercą patrona naszej instytucji, chcielibyśmy przedstawić skrawek materiałów na temat twórczości Tadeusza Piotra Potworowskiego przekazanych do Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego przez prof. Jana Potworowskiego – syna artysty T. P. Potworowskiego, spadkobiercy oraz opiekuna artystycznej spuścizny po malarzu. Jan Potworowski jest wieloletnim mecenasem oraz propagatorem malarstwa artysty w Polsce oraz za granicą. Współautorem licznych wystaw poświęconych T. P. Potworowskiemu między innymi „Potworowski. Człowiek bez granic” organizowanej przez Galerię Studio w Warszawie. Jeden z najważniejszych ambasadorów, przyjaciół oraz darczyńców Muzeum Ziemi Kępińskiej od lat wspierający działania instytucji polegające na rozbudowie kolekcji prac T. P. Potworowskiego. Merytoryczny konsultant projektów badawczych oraz popularyzatorskich poświęconych osobie i twórczości malarza.Największym sukcesem w 2022 roku jest rozbudowa materiałów źródłowych na temat życia i twórczości malarza w tym przekazane wyjątkowe szkicowniki Tadeusza Piotra Potworowskiego z lat 1945-1956.