– Konkurs Wielkanocny 2022

Jajo wielkanocne z fragmentem eksponatu

Dzień 1 Wielkanocnego Konkursu

Przed nami czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Po wysprzątaniu mieszkań, domów nadejdzie czas – Wielki Tydzień, aby przygotować się mentalnie do uroczystości Wielkiej Nocy. Mamy nadzieję, że w wirze prac znajdziecie chwilę by odwiedzić muzealny profil na Facebook’u i przeczytać post, który jednocześnie rozpoczyna nasz Wielkanocny Konkurs.

Zabawa trwa przez trzy dni dlatego, że przygotowaliśmy 3 nagrody – niezwykłe, własnoręcznie wykonane talerze z folkowym zdobieniem. Każdego dnia czeka na Was inna zagadka związana z wystawą stałą w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego. Codziennie wygrywa jedna osoba, która pierwsza poprawnie rozwiąże zadanie i umieści odpowiedź w komentarzu pod zdjęciem.

Jednak nie jest to jedyny warunek, uczestnicy muszą również udostępnić post o konkursie, a także polubić naszą stronę.

Już dziś mamy dla Was pierwsze zadanie! Jest to fragment eksponatu pochodzącego z jednej z ekspozycji w muzeum. Należy odgadnąć i napisać w komentarzu z czego pochodzi wycięty fragment.

Poniżej zamieszczamy wskazówkę i trzy warianty odpowiedzi:

„Redaktorem miesięcznika był Ignacy Rozmarynowski – właściciel księgarni oraz składu nut i papieru w Ostrzeszowie (wówczas ul. Piłsudskiego 6). Współpracowali z nim: farmaceuta Aleksander Fleige, właściciel apteki w Kępnie (Rynek 30), oraz Stanisław Sarnowski, kępiński działacz Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.”

Źródło: Łukasz Kamiński „Działalność Wielkopolskiego Związku Śpiewaczego w Kępnie w okresie międzywojennym” [w]: 1 Rocznik Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego 2015.

Jajo wielkanocne z fragmentem eksponatu

a) Księga protokólarna Sądu Rozjemczego Gminy Tabor Wielki, Mały i Czermin, 1870 r.

b) Janiszewski J. Krótka wiadomość o kościele i cudownej figurze Matki Boskiej w Grębaninie , Kraków 1924 r.

c) Nowiny Śpiewacze, nr 2 (31), luty 1939 r.

Czekamy na Wasze odpowiedzi!

About Author

Back to top
pl_PLPolish