– Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych w Bełchatowie

Konferencja

W dniach 21 – 22 kwietnia 2023 r. Dyrekcja Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego bierze udział w Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego w Bełchatowie. Dwudniowa konferencja jest okazją do dyskusji na temat roli muzeów w budowaniu lokalnej tożsamości oraz wymiany doświadczeń. W trakcie licznych wystąpień zostanie podjęta próba odpowiedzi na tytułowe pytanie konferencji, czyli „Muzeum – genius loci?”. Przedstawiane prelekcje dotykają szeroko rozumianego pojęcia dziedzictwa oraz prób jego zdefiniowania w kontekście budowania tożsamości historycznej, regionalnej, kulturalnej i społecznej. Podczas konferencji Dyrektor Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego Karolina Różewska wygłosiła wykład pt. „Rola muzeum w kreowaniu współczesnej przestrzeni kulturalnej”. Wystąpienie cieszyło się dużym zainteresowaniem oraz skłoniło uczestników spotkania do dyskusji. W dniu dzisiejszym poza wykładami i prezentacjami, w programie konferencji znalazło się także zwiedzanie dwóch placówek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!