– 5 Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie wykład

Fotorelacja z wydarzeń organizowanych w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego podczas 5 Festiwalu Trzech Kultur w Kępnie.

3 września 2022 r. w naszej instytucji odbyło się szereg atrakcji. Od godziny 14:00 dla najmłodszych zwiedzających czekała „Interaktywna Strefa Małego Muzealnika”. Kolejną niespodzianką była MuMe Muzealna Gra Pamięci dla dzieci i dorosłych. Gra przeznaczona dla pasjonatów Kępna, jego kultury i historii. Zabawa polegała na zebraniu jak największej liczby par kafelków. Wymieszane kartoniki należało ułożyć obrazkami skierowanymi w dół. Następnie pierwszy gracz odkrywał dwa kafelki – jeśli są takie same, zabierał je jako zdobytą parę i mógł losować ponownie. Jeśli są różne – odkładał je na miejsce, a ruch należał do przeciwnika. Wygrywała osoba, która zdobyła jak najwięcej par. Następnie odbyły się bardzo ciekawe warsztaty pt. „Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki” podczas gry uczestnicy poznali realia życia w przedwojennym miasteczku, w którym obok siebie żyli Polacy i Żydzi. Istotnym elementem gry były przedmioty z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które można było dotknąć, wypróbować czy przymierzyć. Na koniec miał miejsce niezapomniany wykład pt. „Spotkanie z kulturą żydowską” przeprowadzony przez Panią Renatę Płotczyk, która przybliżyła wszystkim słuchaczom interesujące dziedzictwo żydowskie. Tegoroczna edycja Festiwalu Trzech Kultur odbędzie się pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN