– 18 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika.

Grupa 8 osób w sali czasowej w muzeum

18 maja to ważny dzień dla wszystkich instytucji muzealnych oraz jej pracowników i szczególny czas dla nas. Obchodzimy wtedy zarówno Międzynarodowy Dzień Muzeów i Dzień Muzealnika.

Muzeum to nie tylko budynek, ale również miejsce z duszą. Na jego tajemniczą atmosferę wpływają niezliczone historie zgromadzonych tam eksponatów. Od archeologicznych zabytków pozyskanych z wykopalisk do zdjęć, pocztówek a nawet sprzętu fotograficznego. Wszystko to tworzy z muzeum narzędzie do opieki i gromadzenia naszej historii.

Praca w muzeum jest wyjątkowym zajęciem. Organizowanie wystaw i wernisaży, dbanie o zabytki i wystawy, pozyskiwanie nowych muzealiów to tylko nieliczne obowiązki muzealnika. Jest on przede wszystkim osobą, która pielęgnuje przeszłość, chociaż planując kolejne wydarzenia nierzadko wybiega w przyszłość.

Wszystkim muzealnikom i osobom pracującym w muzeum z okazji dzisiejszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Wielu sukcesów, planów, aspiracji i pomysłów do dalszego działania. Pamiętajmy, że nie tylko dbamy o historię, ale również ją tworzymy.

💐Wszystkiego Najlepszego!