Zapraszamy na promocję drugiego Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej!

Promocja drugiego Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2016 (wtorek) o godz. 18:00 w Muzeum Ziemi Kępińskiej (ul. Ratuszowa 2). Rocznik rozpowszechniany będzie nieodpłatnie do wyczerpania nakładu. Elektroniczna wersja udostępniona zostanie na stronie www.muzeumkepno.pl.

Muzeum regionalne jest ważnym elementem w krajobrazie kulturowym uzupełniającym działalność kulturalno-oświatową. Formami upowszechniającymi treści kultury regionalnej podejmowanymi przez muzeum są, oprócz organizowania wystaw, spotkania z ciekawymi i ważnymi dla regionu twórcami, cykliczne i jednorazowe kursy oraz warsztaty, pokazy, koncerty, wykłady i prelekcje. Ciekawą propozycją edukacyjną, skierowaną zwłaszcza do dzieci i młodzieży są cykle edukacyjne, w których ekspozycja może być pretekstem do opowieści na temat tego jak kiedyś wyglądało miasto, czym się zajmowali mieszkańcy, jak wyglądał ich dzień codzienny i świąteczny. Jednym ze sposobów upowszechniania wiedzy lokalnej jest również działalność wydawnicza, czego przykładem jest prezentowany właśnie Czytelnikom drugi numer „Rocznika kępińskiego”, w którym publikują zarówno doświadczeni regionaliści, jak i debiutujący na jego łamach jako autorzy – studenci i absolwenci poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu napisała w recenzji tomu dr Anna Weronika Brzezińska.

Podczas promocji zaprezentowane zostaną wykłady popularnonaukowe przygotowane przez autorów tekstów opublikowanych w Roczniku.

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART