Pocztówki muzealne

Muzeum Wykreowane
 
Warsztaty edukacyjne pt. „Wspomnienia z podróży w Muzeum” to artystyczna wyprawa śladami miejsc odwiedzanych przez Tadeusza Piotra Potworowskiego.
Uczestniczy po wysłuchaniu krótkiej opowieści o inspirujących wyjazdach artysty stworzą swój własny kolaż nawiązujący do jego twórczości przy pomocy przedmiotów znalezionych podczas odbywania wakacyjnych podróży, np.: muszelek, bursztynów, kamieni, piasku, sznurków, wstążek, skrawków tkanin, fragmentów gazet oraz kartek pocztowych. Podczas zajęć każdy samodzielnie stworzy klej z mączki ziemniaczanej, który będzie pomocny w tworzeniu kolażu. Dodatkową atrakcją będzie wykorzystanie sypkich produktów spożywczych (ryż, kasza, cukier, sól, przyprawy, kawa) do tworzenia oryginalnej i niepowtarzalnej pracy. Osoby biorące udział w projekcie wykorzystają podstawowe ludzkie zmysły (wzrok, dotyk oraz powonienie).
 
Warsztaty zostaną zorganizowane w ramach projektu pt. „Muzeum Wykreowaneˮ programu grantowego Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego „Tu mieszkam, Tu Zmieniamˮ.
 
Każda osoba w ramach uczestnictwa w warsztatach otrzyma niepowtarzalne pocztówki z pracami Tadeusza Piotra Potworowskiego, które dzięki swojej strukturze powierzchni są dedykowane zarówno dla osób widzących, jak i dla osób mających problemy ze wzrokiem.
 
Na kartkach pocztowych zostały ukazane dzieła nawiązujące do podróży artysty takie jak Statek na morzu, Piazza del Campo szkic do obrazu Siena, Plaża. Taką kartkę pocztową mogą wysłać do swoich bliskich, aby podzielić się wrażeniami po zajęciach.
Fundacja Santander Bank Polska
#tumieszkamtuzmieniam
 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART