– Zrozumieć sztukę z Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego

Zrozumieć sztukę - plakat wykładu
nowe kolory potworowskiego

Spróbuj zrozumieć sztukę z Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego!

Proces interpretacji jest podstawowym narzędziem pracy humanisty, szczególnie historyka sztuki.

Oczywistą zasadą jest stosowanie odpowiedniej metodologii oraz metodyki w zależności od specyfiki badanych dzieł oraz czasu ich pochodzenia.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wysłuchania na stronie internetowej Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego

wykładu online pt. „Zrozumieć sztukę. Wstęp do interpretacji i analizy”.

Wykład prezentuje różne techniki i szkoły interpretacji różnorodnych przykładów dzieł sztuki oraz

ukazuje “w działaniu” – analiza i interpretacja przykładów sztuki flamandzkiej z zastosowaniem słynnej metody Erwina Panofsky’ego.

Obejrzyj klikając tutaj: wykład online

Wykład prowadziła mgr Evelina Kachynska absolwentka Instytutu Historii Sztuki UWr oraz Instytutu Archeologii UW,

obecnie doktorantka w Szkole Doktorskiej “Anthropos” Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.

Uczestniczka licznych misji archeologicznych, działających na terenach Turcji, Jordanii oraz Sudanu.

Zainteresowania badawcze prelegentki obejmują architekturę murowaną Bizancjum i Rusi Kijowskiej,

metodologię badań z zakresu historii sztuki oraz archeologii.