– Z miłości do natury

Z miłości do natury warsztaty obraz pt. Wieś na środku i kwiaty

Dzisiaj wyjątkowy dzień w którym celebrujemy miłość. W muzeum odbyła się już gra walentynkowa z miłości do sztuki. Nie kończymy jeszcze tego wątku, gdyż w tym miesiącu będziemy pielęgnować w dalszym ciągu miłość do sztuki. Zapraszamy na warsztaty pt. „Z miłości do naturyˮ zajęcia inspirowane obrazem T. P. Potworowskiego pt. „Wieśˮ. Nigdy wcześniej to dzieło sztuki nie było eksponowane, więc zapowiada się bardzo wyjątkowy moment w historii naszej instytucji.

Jednocześnie jest to kolejny wyjątkowy obiekt znajdujący się w naszych zbiorach, prezentowany w ramach cyklu  #skarbmiesiąca obraz pt. „Wieśˮ autorstwa T. P. Potworowskiego z roku 1947. Praca powstała podczas pobytu malarza w miejscowości Wookey – Hole, w hrabstwie Somerset, do którego przyjechał na zaproszenie Elizy i Piotr Barker, poznanych podczas  wystawy w Redfern Gallery – pierwszej indywidualnej  ekspozycji prac artysty zorganizowanej w roku 1946.

Obraz pt. „Wieśˮ autorstwa T. P. Potworowskiego, wykonany w technice akwareli na papierze, ukazuje typowy dla tych okolic pejzaż wiejski z niskimi, delikatnie pofałdowanymi, zalesionymi pagórkami oraz rozległymi dolinami, ściśle zapełnionymi niską, gospodarczo- mieszkalną zabudową o wysokich dwuspadowych dachach. Kompozycja ma charakter horyzontalna. Tworzą ją pasy zieleni, brązów, szarości i błękitów. Obraz podzielony jest na dwie strefy: dynamiczną – górną składająca się z ukosów oraz pionów wyobrażającą ciemnozielone, zalesione pagórki z rozproszonymi, ostrymi szczytami, rzucającymi cień na płaszczyznę traw oraz statyczną – dolną, w całości wypełnioną płaszczyzną zielonego i brązowego koloru.

Z miłości do natury warsztaty obraz pt. Wieś na środku i kwiaty

Warsztaty tworzenia mydeł pt. Z miłości do natury odbędą się od 15 lutego do 28 lutego o godz. 10:00 dla grup zorganizowanych. Inspirowane są twórczością T. P. Potworowskiego.

About Author

Back to top
pl_PLPolish