– Wystawa plenerowa pt. “Tu rodziła się SOLIDARNOŚĆ”

Plansze dotyczące wystawy plenerowej pt. Tu rodziła się Solidarność umieszczone na kostce przed budynkiem muzeum

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego wraz z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza do zapoznania się z nową wystawą plenerową pt. „Tu rodziła się Solidarność” ! 🇵🇱

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Solidarności i Wolności (31 sierpnia) zapraszamy już dziś do zapoznania się z ekspozycją wystawy, poświęconej powstaniu największego ruchu społecznego w Polsce. Celem ekspozycji jest upamiętnienie wielkiego ruchu społecznego, który zapoczątkował zmiany wolnościowe w Polsce, jak również w całej Europie. Wystawa składa się z pięciu ekspozytorów. Dwie pierwsze części zostały poświęcone zagadnieniom ogólnopolskim. Dwie kolejne to omówienie tematu w regionach solidarnościowych: poznańskim oraz konińskim. Piąty ekspozytor prezentuje zagadnienie w ujęciu lokalnym w Turku i okolicach.

Serdecznie dziękujemy za pomoc przy montażu wystawy strażakom z OSP Olszowa.

Czas trwania wystawy plenerowej: 31 lipca 2022 r. – 15 września 2022 r.

Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu