– Wystawa plenerowa pt. “Odkrywamy przeszłość. Wielokulturowość w trzech słowach…”

Wystawa plenerowa pt. Wielokulturowość w trzech słowach przed budynkiem muzeum czarne plansze i zdjęcia różnych postaci związanych z daną religią

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie organizowany od kilku lat w naszym mieście to ważne wydarzenie. Darmowy i dostępny dla każdego program pozwala na uczestnictwo wszystkich, którzy chcą wziąć w nim udział. Dwudniowy festiwal będzie oscylował wokół tematyki trzech kultur – katolickiej, ewangelickiej i żydowskiej. Z tej okazji również Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego przygotowało przed swoją siedzibą wystawę plenerową. „Odkrywamy przeszłość. Wielokulturowość w trzech słowach…” to ekspozycja składająca się z czterech ścian – czterech plansz. Pierwszą stanowi wstęp oraz wprowadzenie do zagadnienia, trzy pozostałe obrazują trzy religie. Skłaniają też aby: POZNAĆ, ODKRYĆ i ZOBACZYĆ.Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy oraz przypominamy że dziś w godzinach otwarcia Muzeum można zagrać w grę planszową „Krajoznanie”.