– Wystawa plenerowa pt. “1130 kroków w 54 metrach kwadratowych”

Plakat dotyczący wystawy plenerowej 11.10.2022 r. na nim rysunek wystawy umieszczonej na rynku konstrukcja z płyt w tle kamienice rynku

WYSTAWA PLENEROWA

Ekspozycja plenerowa pt. „1130 kroków w 54 metrach kwadratowych” została przygotowana przez Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego, instytucji której nadrzędnym celem jest opieka oraz promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego, również tego zapomnianego przez lata. Za sprawą prezentowanych fotografii pragniemy przypomnieć mieszkańcom miasta i jego okolic dawną zabudowę Kępna z przełomu lat 50. i 60. XX wieku. Zaprezentowane na fotografiach pierzeje rynku: północna, południowa, zachodnia oraz wschodnia odzwierciedlają nie tylko historię miasta wraz z jego przemianami, ale stają się również dowodami rozwoju miejskiej architektury, a także niemymi świadkami działalność społecznej regionu ziemi kępińskiej, która pod wieloma względami, jest wyjątkowa.

Serdecznie zapraszamy dp zapoznania się z instalacją plenerową już od 11 października 2022 r.

#rynekzdawnychlat