– Wystawa czasowa pt. Koleje Wielkopolskie – pociąg do sztuki

Wystawa prac konkursowych pt. Koleje Wielkopolskie - pociąg do sztuki

Z okazji jubileuszu Kolei Wielkopolskich 🚉 wiosną 2021 r. mieszkańcy Wielkopolski zostali zaproszeni do uczestnictwa w konkursie artystycznym. 🎨🖌„Jego celem było ożywienie pociągu i rozwijanie w jego wnętrzu pulsującej, społecznej przestrzeni wrażliwej na sztukę.”

Uczestnicy w swoich pracach łączyli na różne sposoby wizerunki miasteczek i samą podróż, która jak widać ma wiele interpretacji.Z ogromnej ilości zgłoszeń wybranych zostało 13, a w ich wyborze oraz ocenie merytorycznej pomagał Szymon Chwalisz Art Painting.

Wyróżnione prace oraz te zwycięskie będzie można oglądać w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego od wtorku 29 marca przez następne dwa tygodnie. Dla zwiedzających przygotowane zostały również foldery wydane w ramach konkursu.

Zdjęcie wystawy Koleje Wielkopolskie - pociąg do sztuki

Katalog prac konkursowych Koleje Wielkopolskie - pociąg do sztuki