– Wystawa czasowa pt. “Wyrzeźbione z pasji”

Plakat na wystawę czasową pt. Wyrzeźbione z pasji 06.10.2022 r. o godz. 18:00 na środku trzy rzeźby

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. ,,Wyrzeźbione z pasjiˮ.

6 PAŹDZIERNIKA 2022 R. O GODZ. 18:00.

W ramach nowej ekspozycji prezentujemy rzeźby autorstwa Łukasza Cempel, współczesnego kępińskiego artysty. Wśród wystawionych prac znajdują się zarówno pełnoplastyczne, jak i reliefowe realizację pochodzące z lat 2016 – 2022. Artysta tworzy w drewnie i metalu, a głównym tematem jego rzeźb jest człowiek. W ramach zabawy formą, rzeźbiarz projektuje instalacje, których elementami kluczowymi stają się odizolowane, często wyolbrzymione fragmenty ludzkiego ciała, takie jak oczy, dłonie czy uszy. Rzeźby utrzymane w konwencji surrealistycznej mają pobudzać wyobraźnię widzów, tworząc jednocześnie przestrzeń dla rodzących się skojarzeń, przywodzących na myśl muzyczne inspiracje artysty.

Łukasz Cempel jest autorem zarówno rzeźb plenerowy, obecnych w przestrzeniach miejskich parków i prywatnych ogrodów, jak i niewielkich realizacji z gatunku sztuki użytkowej, urzeczywistniając tym samym  idee wprowadzania do codziennego otoczenia nieoczywistych, niebanalnych rozwiązań, niosących w sobie ślad sztuki.

W ramach wystawy przygotowane zostaną warsztaty artystyczne oraz spotkanie z artystą.

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa czynna będzie do 28 lutego 2023 r.