– Wykłady o kobietach w sztuce

Plakat na wykład o kobietach w sztuce u góry postacie kobiece bez twarzy na dole opis Wykład pt. „Od paleolitycznej Wenus do pośmiertnego dyptyku Merlin, najbardziej znane kobiece oblicza w sztuce i kulturze” 22 lipca 2021

🖌Co ukrywa się za tajemniczym uśmiechem Mona Lisy? Kim były roznegliżowane Panny z Awinionu Picassa, dlaczego obraz z ich przedstawieniem wzbudził tak duże kontrowersje? Jakie demony czają się w kobiecych portretach Witkiewicza?

Zapraszamy na wykład, towarzyszący nowej wystawie czasowej pt. “inspiRACJE kobiet”, poświęcony najbardziej znanym przedstawieniom kobiet w historii sztuki. Podczas naszego spotkania przywołane zostaną dzieła: „Mona Lisa” Leonarda da Vinci, „Dziewczyna z Perłą” Vermeera, „Szał uniesień” Władysława Podkowińskiego oraz „Żydówka z pomarańczami” Aleksandra Gierymskiego.

Wspólnie zastanowimy się nad kontekstem powstania jednych z najbardziej rozpoznawalnych prac ukazujących postaci kobiet. Odkryjemy tożsamość portretowanych dam, a także odpowiemy na pytanie jak zmieniał się kulturowy obraz kobiet na przestrzeni wieków.

Wykłady przeznaczone dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych odbędą się w dniach:

👉 22 lipca 2021 r. (godz. 9:00)

👉 28 lipca 2021 r. (godz. 14:00)

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Zapisy: Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno tel. (62) 78 230 58, muzeum@muzeumkepno.pl