– Wykład o kardynale Stefanie Wyszyńskim

Obraz Matki Bożej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prelekcję poświęconą postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Był on kapelanem w czasie Powstania Warszawskiego, pasterzem Kościoła katolickiego w okresie Polski Ludowej. Ze względu na liczne zasługi po śmierci nazywany przez Polaków Prymasem Tysiąclecia. Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku. W ten sposób władza ustawodawcza Rzeczypospolitej oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia.

Podpis kardynała Stefana Wyszyńskiego

Prelekcja ta odbędzie się w dniu 10 września o godzinie 12:00. Przeprowadzeni ją Sz. P. Marek Gadowicz – główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu. Wykład odbędzie się w Kępińskim Ośrodku Kultury (Broniewskiego 5).

Serdecznie zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 62 78 230 58 lub osobiście w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno.

Fot. Obraz Matki Bożej z podpisem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa 2 lutego 1962 r. ze zbiorów MZK