– Wykład Anny Kowalczyk

Plakat brakująca połowa dziejów Wykład Anny Kowalczyk 23 września 2021 o godz. 18:00 na środku kolaż ze zdjęc kobiecych

Kolejne wydarzenie związane z wystawą czasową pt. „inspiRACJE kobietˮ zorganizowanej w naszym muzeum! Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niepowtarzalny wykład znakomitej autorki książki pt. „Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskichˮ Pani Anny Kowalczyk.

Anna Kowalczyk – dziennikarka, reporterka i felietonistka (wcześniej Polskie Radio, Radio PiN, „Przekrójˮ, Polki,pl, obecnie WysokieObcasy.pl). Autorka popularnego bloga o tematyce społecznej boskamatka.pl Animatorka cyklu kawiarnianych spotkań autorskich „Drugie Śniadanie Matekˮ i współautorka książki „Macierzyństwo bez photoshopaˮ. Feministka.

Tak o autorce napisała Anna Dziewit-Meller: „Wszystko, co zawsze chcieliście wiedzieć o historii kobiet w Polsce, ale nie mieliście pojęcia, kogo by o to zapytać. Anna Kowalczyk rzuca wyzwanie białym plamom na kartach podręczników i przynosi nam opowieść o Polkach, które przecież zawsze w historii owej były. Dlaczego ich nie widzieliśmy? Kto odebrał im głos? Jak to możliwe, że w oficjalnej wersji historii Polski brakuje połowy dziejów? Świetna książka Anny Kowalczyk odpowie na wszystkie wasze pytaniaˮ.

Koniecznie przyjedzcie ze swoją koleżanką, mamą, babcią, siostrą, ciocią zabierzcie kogoś bliskiego ze sobą by wysłuchać prelekcji 23 września 2021 r. (czwartek) o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie (ul. Ratuszowa 2).

Dla każdego uczestnika wydarzenia czekać będzie nasz nowy planner muzealny stworzony specjalnie do obecnej wystawy! Wstęp wolny, lecz liczba miejsc ograniczona.

Plakat brakująca połowa dziejów Wykład Anny Kowalczyk 23 września 2021 o godz. 18:00 na środku kolaż ze zdjęc kobiecych

About Author

Back to top
pl_PLPolish