– Drugie warsztaty pt. “Wycinanki ludowe”

Dzieci siedzące przy stole podczas warsztatów wycinanek ludowych

Ostatnie już warsztaty wakacyjne za nami. 25 sierpnia odbyły się w muzeum zajęcia pt. „Wycinanki ludowe” podczas, których wykonywane były papierowe dzieła sztuki. Uczestnicy poznali różnorodne wycinanki od łowieckich, rawskich, kurpiowskich po sieradzkie czy lubelskie. Tworzenie ich wszystkich wymaga niezwykłej precyzji, cierpliwości i z pewnością sprawności, ale dzieci udowodniły, że nie brakuje w nich chęci wycinania. Podczas prezentacji omówione zostały najczęściej wycinane przedstawienia jak drzewa kwiatowe, postacie kobiece oraz motyw koguta.

Na warsztatach odbiorcy nauczyli się także odrysowywać trzy rodzaje wycinanek: leluje kurpiowskie, lalki kołbielskie i rózgę rawską.Jednak muzeum nie zwalnia tempa i już planujemy kolejne ciekawe zajęcia na rozpoczynający się nowy rok szkolny.

Mamy nadzieję, że dalej tak liczne grupy będą zwiedzać instytucję i czerpać satysfakcję z poznawanych nowych tematów. Przypominamy, iż w najbliższym czasie odbywać się będzie 5 Festiwal Trzech Kultur w tym wyjątkowym czasie nie zabraknie warsztatów dla dzieci:

1. 14:00 – 20:00 Gra pt. „MuMe Muzealna Gra Pamięci” dla dzieci i dorosłych w dwóch wersjach językowych oraz online

2. 14:30 – 16:30 Warsztaty pt. „Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki” (zapisy dla uczestników w wieku 8 – 13 lat)

3. 17:00 – 19:00 Warsztaty pt. „Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki” zapisy dla uczestników w wieku 8 – 13 lat)

About Author

Back to top
pl_PLPolish