– Wizyta uczestników projektu pn.: „Dziedzictwo lokalne w oczach młodych mieszkańców obszaru LGD”

Okładka publikacji pt. A walk around Kępno w tle grupa osób biorący udział w wycieczce

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego miało zaszczyt prowadzić warsztaty dla młodzieży z Finlandii, które realizowane były w ramach projektu współpracy międzynarodowej pn.: „Dziedzictwo lokalne w oczach młodych mieszkańców obszaru LGD”.

Celem projektu jest propagowanie dziedzictwa lokalnego z wykorzystaniem dobrych praktyk partnerów projektu, szczególnie wśród młodzieży. Projekt realizowany w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa Inwestująca w obszary wiejskie.”

Tym razem pokazaliśmy nasze piękne miasto poprzez rozwiązywanie różnych zagadek w specjalnie przygotowanej publikacji pt. „A walk around Kępno”. Głównym punktem było natomiast zwiedzanie muzeum oraz warsztaty etnograficzne pn. „Motanki”.