– Wernisaż wystawy czasowej pt. Podróże wycinanek

Plakat podróże wycinanek wernisaż wystawy 30 czerwca 2022 r. o godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy czasowej pt. „Podróże wycinanek”, który odbędzie się w czwartek 30 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego (ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno)!

Wydarzeniu towarzyszyć będzie autorski wykład Eweliny Mędrali-Młyńskiej wraz ze zwiedzaniem wystawy okraszonym ciekawostkami, układanie oryginalnej kostki Rubika, gra planszowa oraz bogato ilustrowany katalog.

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego również nie zapomina o najmłodszych zwiedzających. Czeka na nich wiele atrakcji! Rozpocznijmy razem wakacje! Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu!

🗺Wystawę będzie można podziwiać w murach kępińskiego muzeum dzięki uprzejmości Muzeum Częstochowskie. „Podróże wycinanek” to projekt, który ma na celu uwolnienie z przestrzeni magazynowych papierowych dzieł rąk ludzkich. Prezentowane przez nas wycinanki powstałych na przestrzeni lat 2003–2018. Stworzona z nich ekspozycja została predestynowana do promowania artystów-wycinankarzy oraz idei Konkursów Sztuki Ludowej. Konkursy, o których mowa wyżej, na stałe wpisały się już w harmonogram działania Muzeum Częstochowskiego. Co trzy lata instytucja staje się ogólnopolskim centrum twórczości ludowej.

Przez kilka ostatnich edycji mocno skupiła się na wycinankach w ich formie tradycyjnej i inspirowanej. Podróże wycinanek kończą ten wyjątkowy, niezwykle delikatny i precyzyjny okres w historii Konkursów. Instytucja pragnie wrócić do innych dziedzin, a przy okazji pokazać Wam, co udało się zgromadzić im w zbiorach przez ostatnie lata. W projekcie bierze udział 31 artystów z całej Polski. Na wystawę składa się 77 wycinanek.

Czas trwania ekspozycji: 30 czerwca – 18 września 2022 roku.

Plakat podróże wycinanek wernisaż wystawy 30 czerwca 2022 r. o godz. 18:00

Podróże wycinanek

About Author

Back to top
pl_PLPolish