– Weekend seniora z kulturą 2022 r.

Plakat na akcję weekend seniora z kulturą wydarzenie 2 października 2022 r. o godz. 14:00-15:00

W dniach 1 i 2 października w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.

Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Wśród bezpłatnych lub płatnych symboliczną złotówkę propozycji są m.in. oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym.

Oczywiście Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego nie  mogło zabraknąć w tegorocznym wydarzeniu, ponieważ dla nas zawsze spotkania z seniorami są wyjątkowe i niezapomniane. W tym roku 2 października o godz. 14:00 – 15:00 odbędą się warsztaty pt. „MuMe Muzealne Mecyje” – Muzealna Gra Pamięci. Seniorzy będą mieli możliwość poznania wielokulturowych korzeni Kępna w niecodzienny sposób.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny