– Warsztaty pt. “Humoreski muzealne – osobliwe memowanie”

Warsztaty I co śmieszne

,,Humoreski muzealne – osobliwe memowanie”

– Czym były nowożytne gabinety osobliwości i co można było w nich znaleźć?- Który z naszych eksponatów zasługuje na miano najbardziej nieoczywistych i dlaczego?

– Kim byli słynni kolekcjonerzy i w jaki sposób wpisali się w historię Kępna?

– Jakie postaci i historię kryją się za muzealnymi obiektami?Brzmi poważnie i nieciekawie?

Przyjdź i przekonaj się, że lekcja historii w muzeum wcale nie musi być nudna!Zapraszamy na niebanalne zajęcia muzealne towarzyszące wystawie czasowej pt. „Gabinet osobliwości. Szydło, mydło i powidłoˮ w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie. Nauczymy się tworzenia i przekazywania alternatywnych opowieści muzealnych wykorzystując technikę tworzenia hasztagów. Podczas zajęć uczestnicy zapoznani zostaną z historią muzealnej kolekcji, odkryją opowieści towarzyszące najbardziej kuriozalnym eksponatom z naszych zbiorów, a nawet sami zamienią się w artystów współczesnych.

Porozmawiamy o roli internetowych memów w kontekście współczesnej kultury oraz sposobach jej udostępniana, w części warsztatowej stworzymy wyjątkowe muzealne humoreski, inspirując się twórczością internetowych artystów Vogule Poland zawodowo zajmujących się memowaniem.

Ciekawi? Zapraszamy do muzealnego gabinetu osobliwości!