– Uczestnicy warsztatów pt. „Snutka – snujemy nici i słowaˮ organizowanych przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie.

Wycieczka osób na wystawie etnograficznej w muzeum

Zdarza się czasem taka sobota, kiedy otwieramy drzwi naszego muzeum. Tak też było w ubiegły weekend. 15 maja naszymi gośćmi była grupa osób biorących udział w warsztatach pt. „Snutka – snujemy nici i słowaˮ organizowanych przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie. Uczestnicy zostali oprowadzeni po każdej z wystaw, czasowych i stałych. Największym zainteresowaniem cieszyła się gablota w części etnograficznej, zawierająca czepce. Na tę okazję przygotowaliśmy również dwie dodatkowe gabloty, w których znajdują się prawie wszystkie haftowane eksponaty, jakie posiadamy. Zachęcamy do korzystania z możliwości zobaczenia tych muzealiów, gdyż niebawem wrócą na swoje miejsce w magazynie!

👌Bardzo dziękujemy za wizytę Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie