– Święta Bożego Narodzenia spędziliśmy jak zawsze u Żółtowskich…

Plakat na warsztaty świąteczne od 6 grudnia do 30 grudnia związane z Potworowskim

Święta Bożego Narodzenia spędziliśmy jak zawsze u Żółtowskich….

Zapraszamy na grudniowo-świąteczne zajęcia do Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie.

Jak mogły wyglądać tradycyjne Święta Bożego Narodzenia w polskim dworku w roku 1938?

Jakie zabawy towarzyszyły dzieciom w okresie wigilijnych przygotowań?

Czy w gąszczu bożonarodzeniowych sprawunków T. P. Potworowski mógł znaleźć czas na tworzenie zimowych pejzaży i jak mogły one wyglądać?

Zapraszamy na grudniowe zajęcia do Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie w ramach których zaprosimy Was na wyjątkową wyprawę do krainy dziecięcych wspomnień naszego bohatera, Jana Potworowskiego, syna słynnego malarza i patrona naszej instytucji. Podczas spotkań porozmawiamy o tradycjach bożonarodzeniowych w przedwojennym domu szlacheckim, odkryjemy zapachy polskich wigilijnych potraw, wspólnie odśpiewamy kolędy naszych dziadków i babć, a na koniec udamy się na niezwykle inspirującą podróż do świątecznego atelier malarza, gdzie pierwsze malarskie skrzypce zagrają mróz i śnieg.

Serdecznie zapraszamy do zapisów grup zorganizowanych pod numerem telefonu 62 78 230 58 lub osobiście w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego (ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno).