– Smyk w Muzeum warsztaty pt. Tup, tup, tup

Obraz T. P. Potworowskiego pt. Pejzaż

Smyk w Muzeum – Rodzinna Niedziela na Ratuszowej 2! Zapraszamy do udziału w wyjątkowych spotkaniach w ramach muzealnej serii warsztatów artystyczno – sensorycznych ,,Smyk w Muzeumˮ. Warsztaty przeznaczone są dla całych rodziny, w szczególności dla najmłodszych odbiorców – dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Spotkania odbywać się będą w wybraną niedziele miesiąca, o godzinie 14:00.

W ramach naszych warsztatów pokażemy dzieciom, jak wiele mogą osiągnąć dzięki wyobraźni. Nauczymy ich wykorzystywać różne materiały, szczególnie te przeznaczone na recykling. Poznamy różne techniki artystyczne. Będziemy malować, wyklejać i lepić. Uświadomimy, jak wspaniałym narzędziem są nasze ręce i nogi. Młodzi twórcy poznają potęgę zmysłów, dzięki którym możemy odbierać otaczający nas świat. Zahaczając o wybrane zagadnienia z dziedziny sztuki, historii czy etnografii przygotujemy szereg ciekawych tematów spotkań, tak by nie tylko dzieci, ale i dorośli dowiedzieli się czegoś ciekawego o obiektach znajdujących się w naszym muzeum.

Smyk w muzeum plakat po lewej stronie obraz T. P. Potworowskiego

Na uczestników spotkania czeka:

• miejsce do karmienia,
  • przewijak.

Przyjedziesz z wózkiem? Daj nam znać wcześniej, a pomożemy Ci wnieść go do środka.

19 września 2021 – godz. 14:00

TUP, TUP, TUP – na tropie jesiennego pejzażu. Podczas naszego spotkania będziemy bawić się w przyrodniczych tropicieli. Poznamy dźwięki i zapachy zagajników. Udamy się na spacer leśną ścieżką, a na koniec przygotujemy artystyczne pejzaże, inspirowane kolorami Potworowskiego.

Serdecznie zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 62 78 230 58 lub osobiście w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno.

Fot. Obraz T. P. Potworowskiego pt. Pejzaż ze zbiorów MZK