– Smyk w Muzeum warsztaty pt. Tup, tup, tup

Na zdjęciu jesienne elementy wrzosy, żołędzie i liście

Powitanie jesieni w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego!

🍁🌻🍂 Jesień zbliża się wielkimi krokami. To pora roku obfitująca w barwy i dary natury. W niedzielę 19 września 2021 roku w naszym muzeum odbyło się pierwsze spotkanie w ramach serii warsztatów artystyczno-sensorycznych pt. “Smyk w Muzeum”. Podczas zajęć pt. “TUP, TUP, TUP – na tropie jesiennego pejzażu” dowiedzieliśmy się czym jest pejzaż. Bawiąc się odkryliśmy jesienne kolory na obrazach Tadeusza Piotra Potworowskiego. Na koniec, wykorzystując nasze zmysły, udaliśmy się na sensoryczny spacer ścieżkami muzealnego, jesiennego lasu. Wszystko po to, by jeszcze lepiej zrozumieć pejzażową twórczość naszego muzealnego patrona.

🍁 Dziękujemy za udział w warsztatach i zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej w poszukiwaniu informacji o kolejnych spotkaniach! 🍁