– Reportaż z mojego życia

Plakat promocyjny publikacji pt. Reportaż z mojego życia u góry napis promocja książki linijce ponieżej zaproszenie od 12 marca 2021 r. po odbiór bezpłatnych egzemplarzy na dole strony oś czasu przedstawiająca najważniejsze wydarzenia opisane w książce po prawej stronie fotografia M. Depczyńskiego

„Pisząc w latach 1962-1968 „Reportaż z mojego życia”, chciałem u schyłku moich dni dokonać przeglądu własnych wzlotów i upadków oraz stwierdzić, czy spełniłem swój obowiązek wobec rodziny, kraju i ludzkościˮ. ~ M. Depczyński

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość w 2021 roku nadszedł czas, aby ów przegląd wzlotów i upadków Mieczysława Depczyńskiego ujrzał światło dzienne. Składa się on z trzech części, każda z nich to inny etap w życiu autora. Opisują kolejno okres przed, w trakcie i po drugiej wojnie światowej. Opatrzone nie tylko opisami wydarzeń, które miały wtedy miejsce ale także relacji, miejsc, uczuć. Spisane, przepisane i połączone wspomnienia Depczyńskiego razem z zapamiętanymi szczegółami tworzą 533-stronnicowe wydanie.

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego podjęło się czasochłonnej i długotrwałej pracy nad przygotowaniami publikacji i tak, już dziś możemy poinformować o premierze książki pt. „Reportaż z mojego życia” autorstwa Mieczysława Depczyńskiego.

Samo wydarzenie odbędzie się w formie wystawy czasowej dotyczącej autora. Można będzie ją zwiedzać w godzinach otwarcia Muzeum z zachowaniem reżimu sanitarnego. W naszej siedzibie dostępne będą darmowe egzemplarze publikacji.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy po odbiór książek i obejrzenia wystawy związanej z obszerną działalnością Mieczysława Depczyńskiego, osoby niezwykle uważnej, spostrzegawczej, krytycznej oraz świadka epoki, który potrafił spisać i przedstawić swoje przemyślenia tak, aby ukazać nam w ten sposób dawne życie mieszkańców Kępna.

Publikacja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowegoˮ. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Stowarzyszenie Wrota Wielkopolski

Zdjęcie trzymanych w ręku zaproszeń na wydarzenie promocji publikacji M. Depczyńskiego po prawej stronie fotografia autora po lewej rysunek ksiązki w tle na drzwiach znajduje sięłabędź

About Author

Back to top
pl_PLPolish