– Promocja 6 Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego

Plakat 6 Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego promocja 28.10.2021 r. o godz. 18:00

6 Rocznik Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego już niedługo…

Za niecałe dwa tygodnie – 28 października o godzinie 18:00 spotkamy się w jednej z muzealnych sal. Odbędzie się wtedy promocja wyczekiwanego przez wszystkich wydania – Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego. Tegoroczna publikacja jest już szóstą z serii wydawanej regularnie przez nasze Muzeum.

Słowo wstępne tym razem powierzone zostało dr hab. Tomaszowi Głowińskiemu, profesorowi na Uniwersytecie Wrocławskim, którego główną specjalizacją jest historia gospodarcza Polski oraz historia współczesnej wojskowości. O tej pierwszej opowie sam podczas wizyty w muzeum 28 października. Będzie to prelekcja dotycząca odrodzenia państwa polskiego po 1918 roku.

Głos zabiorą również autorzy tekstów, z których składa się 6 Rocznik Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego. Nie jest nowością, że autorzy to mieszkańcy Ziemi Kępińskiej lub okolic, regionaliści, miłośnicy Kępna, którzy owe zamiłowanie przekazują w swoich tekstach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prelekcje oraz po odbiór papierowej wersji 6 Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Plakat Rocznika