– Pokaz filmu “Kronika Ziemi Kępińskiej” autorstwa Stanisława Haniszewskiego

Plakat na wydarzenie pokaz filmu Stanisława Haniszewskiego pt. Kronika Ziemi Kępińskiej 2 grudnia 2021 r. w siedzibie muzeum, ul. Ratuszowa 2 na środku zdjęcie rynku w Kępnie

W ramach obchodów 360. rocznicy nadania praw miejskich Kępnu Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego zaprasza do obejrzenia filmu pod tytułem „Kronika Ziemi Kępińskiej” autorstwa Stanisława Haniszewskiego.
🎥🎞
Film znalazł się w naszych muzealnych zbiorach jako taśma w dużej, metalowej puszce. Został przegrany i sformatowany tak, byśmy dzisiaj mogli go Wam pokazać. Pierwotnie był to czarno-biały dokument bez dźwięku. Z pomocą kępińskich regionalistów, po profesjonalny montaż i oprawę dźwiękową udało nam się stworzyć inną jego wersję.

Plakat na wydarzenie 360-lecia nadania Kępnu praw miejskich

Obecna – opatrzona w napisy, dźwięk a przede wszystkim podpisy informujące o wydarzeniu z danego kadru. Autor dzieła – wybitny fotograf i społecznik, pamiętanego przez mieszkańców Kępna na rowerze, z aparatem, którym dokumentował wydarzenia z lat 60 i 70. XX wieku. Był znany w naszym mieście, którego święto będziemy obchodzić, dlatego też chcemy upamiętnić osobę, która „upamiętniała wszystko w kadrze”.

Oprócz filmu przygotowaliśmy folder zdjęć autorstwa Stanisława Haniszewskiego, które ukazują architekturę miasta wraz z kilkoma informacjami o nim. Zarówno foldery jak i specjalny plakat upamiętniający obchody 360-lecia nadania praw miejskich otrzymać można 2 grudnia w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej podczas oglądania „Kroniki Ziemi Kępińskiej”. Zapraszamy już o 17:00 na ulicę Ratuszową 2.