– Piotr w Paryżu – finisaż

Otwarcie finisażu wystawy

Wielkie emocje za nami. To był epicki wieczór i niezapomniane wspomnienia zostaną z nami na długo. Bal przechodzi już do historii. Dziękujemy, że razem z nami świętowaliście finisaż wystawy czasowej pt. „Peinture – Peinture! Niech żyje kolor! Komitet Paryski 1923 – 2023”.

Celem zorganizowanego zakończenia wystawy było podsumowanie działań związanych z edukacją oraz popularyzacją dotyczącą twórczości przedstawicieli Komitetu Paryskiego, którzy byli silnym i nowym powiewem nurtu malarstwa w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

W programie była muzyka na żywo w wykonaniu niesamowitego zespołu New Jazz Band, poczęstunek przygotowany przez szefa kuchni Pawła Powroźnika z Restauracji „P jak Pysznie”, fotobudka 360 oraz ciasteczka z wróżbą. Najważniejszym punktem spotkania jednak była promocja katalogu dotyczącego wystawy czasowej.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie zaangażowali się w ten projekt. Jak podsumowanie to również liczby, które w pewien sposób są dowodem na skalę przygotowanego przedsięwzięcia, które podjęła się nasza instytucja. Wystawę zwiedziło od 8 października 2023 do 9 lutego 2024 roku 1315 osób. Liczba szkół i przedszkoli, które brały udział w zajęciach towarzyszącym wystawie to 26. Odbyły się także 32 warsztaty w ramach wystawy. Ponadto wydrukowaliśmy 200 egzemplarzy katalogu.

Na koniec zapytaliśmy w formie anonimowej ankiety podczas wydarzenia pt. „Piotr w Paryżu”, który obraz wzbudził największe zainteresowanie i został nim „Pejzaż z Sanary z widokiem na góry” Józefa Pankiewicza. Liczby, liczbami, ale najważniejsze jest jednak dla nas rzecz niepoliczalna, czyli ile korzyści płynie z możliwości obcowania z twórczością tak wybitnych malarzy dla społeczności naszego regionalnego muzeum.

Wydarzenie w ramach wystawy czasowej pt. „Peinture – Peinture! Niech żyje kolor! Komitet Paryski 1923 – 2023”.

Czas trwania wystawy: 8.10.2023 – 3.03.2024.

Miejsce ekspozycji: Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie, ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno.

Organizatorzy: Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie.Partner Fundacja PZU.

Patronat honorowy Dyrektora Narodowego Instytutu Muzealnictwa – dr Paulina Florjanowicz.

Partnerzy organizacyjni: Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Krakowa.

Partnerzy projektu: Urząd Miasta i Gminy Kępno, Wernisażeria Sztuka Intelekt Humor, Stowarzyszenie Instytut Literacki Kultura, Muzeum Śląska Opolskiego, Fundacja SUSEIA – organizator Festiwalu Józefa Czapskiego.

Patronat medialny: TVP Kultura, TVP Poznań, Kurier Lokalny – Gazeta Bezpłatna, Tygodnik Kępiński, Twój Puls Tygodnia, Radio SUD.

About Author

Back to top
pl_PLPolish