– Piotr sam w domu

Warsztaty świąteczne 2023 Piotr sam w domu

Spędźmy razem ten magiczny przedświąteczny czas w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego!

W tym roku organizujemy warsztaty pt. „Piotr sam w domu” podczas których będziemy rozwiązywać różne zadania związane z tradycjami dotyczącymi Świąt Bożego Narodzenia i stawiać czoła niezłemu harmiderowi panującemu w naszej instytucji.

„Zimy, ze względu na wciąż psujący się kocioł, spędzaliśmy u państwa Żółtowskich w Głuchowie. Z małej stacyjki jechaliśmy powozem, którego okna otwierało się, pociągając za skórzany pasek. Wydawało mi się, że ojciec cały czas poświęcał na przygotowanie świątecznych dekoracji”.

Jan Potworowski

Dla Tadeusza Piotra Potworowskiego dekoracje świąteczne były ważnym elementem uświetniającym grudniową porę. Chcemy kontynuować to działanie, dlatego przystroimy nasz budynek, jak nigdy wcześniej. Jednak nie będzie to takie proste, gdyż na wystawy stałe wkradł się nam mały potworek, który zrobił duże zamieszanie i uczynił nam nie lada psoty. Choć na uczestników będą czaić się liczne przeszkody to wspólnie zróbmy wszystko, żeby pomóc artyście uratować święta.

Zapraszamy grupy zorganizowane do zapisów od 8 grudnia do 15 grudnia 2023 r. Każdego dnia o godz. 10:00 odbędą się niesamowite zajęcia dla dzieci.

About Author

Back to top
pl_PLPolish