– Piękno naszego regionu

Plakat wystawy w górnej części napis Piękno naszego regionu poniżej logo instytucji w głównej części rysunek Władysława Kościelniaka synagoga w Kępnie i u dołu podpis Kępno, ruiny Synagogi - rysunek z teki pt. „Piękno Ziemi Kaliskiej w rysunkach Władysława Kościelniakaˮ z 1989 r.

Nowa wystawa w Kępnie

Wystawa pt. „Piękno naszego regionuˮ stworzona została z wybranych prac Władysława Kościelniaka. Sam twórca o sobie powiedział, że urodził się tak dawno, że pachnie jeszcze dziewiętnastym wiekiem. Władysław Kościelniak urodzony we wrześniu 1916 roku w Kaliszu, był artystą, a także Honorowym Obywatelem Miasta Kalisza. Postać ta słynie z wielu osiągnięć, nie tylko na Ziemi Kaliskiej. Przez prawie całe swoje życie tworzył drzeworyty, akwaforty, litografie, miedzioryty, oleje i wiele innych. Jego prace to między innymi: „Kroniki Miasta Kalisza”, Pomnik Książki w Kaliszu, cykl „Pracaˮ. Twórczość W. Kościelniaka traktować można jako archiwum. Prowadził dokumentację tego, co zobaczył. Na szkicach znajdowały się zatem kościoły, miasta, budynki oraz zabytki – wszystko zamieszczone później w 21 teczkach.Wraz z kończącym się tygodniem odsłonięte zostaną kolejno historie obiektów z plansz zaprezentowanych w pierwszym etapie na wystawie plenerowej oraz w drugim etapie na wystawie czasowej. Wszystkie rozbudowane opisy podanych miejsc tworzyć będą spójną całość: jedną plenerową (na płycie rynku), drugą czasową (w budynku muzeum), do którego zaprosimy jak tylko będzie to możliwe. Obserwujcie nasz profil by dowiedzieć się więcej na temat stworzonej pierwszej wystawy w 2021 roku.

#muzeum

Plakat wystawy piękno naszego regionu u góry napis Piękno naszego regionu poniżej logo muzeum i na dole rysunek Synagogi z Kępna

About Author

Back to top
pl_PLPolish