– Objazdowe ferie!

Plakat Objazdowe Ferie z rysunkiem Tadeusza Potworowskiego

▪️Jeżeli chcecie spędzić kreatywnie czas zaproście muzealników do swojej szkoły od 12 do 15 stycznia. Polecamy cztery warsztaty:

1. „Nowe kolory Potworowskiegoˮ – artystyczne warsztaty wokół twórczości T. P. Potworowskiego. Lekcja z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej publikacji przez Muzeum oraz prezentacji multimedialnej o malarzu. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób zinterpretować awangardową sztukę Tadeusza Potworowskiego oraz zainspirują się do tworzenia dzieła z wykorzystaniem mocy kolorów tak jak robił to sam autor. To właśnie dla artysty kolor stał się jednym z najważniejszych elementów budujących kompozycję obrazu. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma własny egzemplarz kolorowanki muzealnej.

2. Poplątane warsztaty pt. „Bliżej naturyˮ. Lekcja tworzenia dzieła na drewnianym pniu z wykorzystaniem materiałów pasmanteryjnych. Jak połączyć naturę ze sztuką? Uczestnicy dowiedzą się jak podróże po świecie inspirowały Tadeusza Potworowskiego do tworzenia swoich dzieł.

3. „Słowiańskie lalki życzeń” – etnograficzne warsztaty tworzenia motanek. Uczymy się jak stworzyć słowiańskie amulety pomyślności przy pomocy ziaren, tkanin i sznurków. Lekcja przybliży uczestników do zwyczajów i tradycji ludowych.

4. Warsztatownik pt. „Elementarz Małego Muzealnika”. Zajęcia na temat muzealiów znajdujących się w zbiorach Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego z wykorzystaniem różnych zadań oraz z prezentacją multimedialną na temat działalności i zbiorów Muzeum w Kępnie. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma własny egzemplarz warsztatownika.

▪️Wybierzcie które z nich najbardziej Was zainteresowały i chcecie w nich uczestniczyć. Zapisy telefoniczne pod numer 62 78 230 58. Zajęcia trwają 90 minut. Oferta edukacyjna przygotowana tylko dla szkół podstawowych.

Plakat Objazdowe Ferie z rysunkiem Tadeusza Potworowskiego pt. Dzieci

About Author

Back to top
pl_PLPolish