– O lekach dawnych, czyli tajemnicze, dziwne, obrzydliwe ingrediencje starych recept

Wykład o lekach

W miniony piątek 28 kwietnia odbył się kolejny osobliwy wykład zorganizowany w ramach wystawy czasowej pt. „Gabinet osobliwości. Mydło, szydło i powidło” w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego. Prelekcja pt. „O lekach dawnych, czyli tajemnicze, dziwne, obrzydliwe ingrediencje starych recept” autorstwa Marcina Wiśniewskiego wzbudziła bardzo duże zainteresowanie, serdecznie dziękujemy  za tak liczną obecność. Autor przygotował niezwykle ciekawe anegdoty związane ze składem dawnych lekarstw. Z całą pewnością była to opowieść, która przeniosła uczestników w fascynujący świat dawnej sztuki aptekarskiej. Mamy nadzieję, że na długo zostanie zapamiętane to wydarzenie.