– Noc Muzeów 2021 – szczegóły warsztatów

Napis noc muzeów 2021 Kępno po prawej stronie pająk zwisający na pajęczynie

#nocmuzeów🕵️‍♀️🔦🔎

Warsztaty detektywistyczne pt. “Mroczne tajemnice muzealne”!

👻Gdy nocą w muzeum gasną światła, postaci na obrazach ożywają, rozbrzmiewają słowa z listów i pocztówek sprzed lat, a cenne monety uderzają o siebie wydając metaliczny dźwięk. W tym wszystkim można usłyszeć o tajemniczej nierozwiązanej sprawie zniknięcia jednego z elementów obrazu i o skrytce, której nie udało się nikomu otworzyć. Wciel się w rolę detektywa, zapoznaj się ze sprawą i podejrzanymi. Wykonaj fascynujące eksperymenty, użyj specjalnego policyjnego proszku, by ujawnić odciski palców i sprawdź, jakie ukryte wiadomości odnajdziesz, używając światła ultrafioletowego. Odkrywaj kolejne mroczne muzealne tajemnice. Może dzięki temu uda Ci się złamać kod do skrytki i znaleźć zaginiony przedmiot? Sposób przedstawienia sprawy jest dostosowany do wieku uczestników i nie zawiera elementów przemocy.W ciągu 60 minut warsztatów uczestnicy:

🕵️‍♀️ zostaną wprowadzeni w sprawę i zobaczą „miejsce zdarzenia” lub jego fragment,

🕵️‍♀️ poznają sylwetki podejrzanych i ich motywy,

🕵️‍♀️ wykonają eksperyment z dziedziny fizykochemii kryminalistycznej,

🕵️‍♀️ ujawnią odciski palców profesjonalną metodą, stosowaną przez policyjnych techników kryminalistyki,

🕵️‍♀️ dokonają obserwacji z użyciem światła ultrafioletowego,

🕵️‍♀️ znajdą kod do sejfu/skrzyni/skrytki, który otworzą,

🕵️‍♀️ wykorzystując zebrane dowody, wyniki przeprowadzonych eksperymentów, poszlaki, rozwiążą muzealną zagadkę.

Serdecznie zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 62 78 230 58 lub osobiście w siedzibie. muzeum (zapisy dla uczestników w wieku 6-12 lat).

Wstęp wolny! 🌃

Nowohuckie Centrum Kultury