– MuMe Muzealne Mecyje – gra pamięci

Plakat gry muzealna gra pamięci MuMe odbędzie się 3 września od godz. 14:00 do 20:00 w siedzibie muzeum

Czy chcesz poznać wielokulturowe korzenie Kępna?

Przyjdź do muzeum 3 września 2022 r. i zagraj w MuMe Muzealną Grę Pamięci. To kolejna edukacyjna realizacja instytucji przygotowana w ramach 5 Festiwalu Trzech Kultur w Kępnie. Każde miasto ma swoją historię. Dzieje Kępna są długie i niezwykle burzliwe. Przed wiekami, na jego terenie, tuż obok siebie żyli wyznawcy trzech religii: ewangelickiej, judaistycznej oraz katolickiej. Ich obecność i różnorodność kulturowa jaką ze sobą niosła, miała odzwierciedlenie w latach świetności miasta.

Mamy nadzieję, iż pozwoli ona na zapoznanie się najmłodszym, jak również dorosłym mieszkańcom naszego regionu oraz obcokrajowcom z bogatą historią wielokulturowego Kępna, poprzez poznanie w łatwy i przyjemny sposób obiektów muzealnych oraz fotografii archiwalnych, będących niemymi świadkami naszej historii.

Wstęp wolny zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie od godziny 14:00 do 20:00 w siedzibie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego, ul. Ratuszowa 2.