– Młodzi artyści

Otwarcie wystawy

14 marca 2024 r. odbyło się otwarcie nowej ekspozycji w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego. Na wystawie pod tytułem „Młodzi artyści” prezentujemy prace plastyczne 7 wspaniałych dziewczyn, które miały odwagę pochwalić się swoją twórczością oraz prace inicjatora całego wydarzenia księdza Marka Naglera.

Prace plastyczne dzieci są niezwykle ważne dla ich rozwoju emocjonalnego, poznawczego i artystycznego. Wiemy, że warto doceniać i wspierać twórczość już od najmłodszych lat. Obrazy, które zostały zaprezentowane pozwalają dzieciom wyrażać swoje emocje i przeżycia w sposób niewerbalny. Poprzez rysunek czy malowanie mogą pokazywać swoje uczucia, myśli i doświadczenia. Za sprawą wykorzystania różnych technik plastycznych, dzieci uczą się także cierpliwości, wytrwałości i samodyscypliny, co ma pozytywny wpływ na ich ogólny proces uczenia się.

Przedstawiamy uczestniczki wystawy:

1. Nikola Wiśniewska ma 15 lat i uczęszcza do Technikum Gastronomicznego w Ostrzeszowie. Mieszka w Hanulinie. Interesuje się malarstwem i szkicowaniem, lubi także gotować.

2. Zosia Ciba ma 12 lat i mieszka w Klinach. Lubi sport, a szczególnie taekwondo i bieganie na długie dystanse, a w wolnych chwilach lubi malować obrazy.

3. Zuzanna Florczak ma 6 lat i uczęszcza do Przedszkola Samorządowego w Hanulinie. Mieszkam w Krążkowach, uwielbia tańczyć i malować.

4. Natasza Zazula ma 10 lat i chodzi do Szkoły Podstawowej w Hanulinie, interesuje się gimnastyką, rysowaniem i jazdą konną. Rysowanie i malowanie sprawia jej wiele przyjemności.

5. Hanna Fras uczęszcza do Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie. Od najmłodszych lat lubi rysować. W poprzednim roku rozpoczęłam specjalistyczne lekcje rysunku. Jej ulubione techniki wykonywania prac to cienkopis, marker oraz akwarela.

6. Weronika Florczak mieszka w Klinach. Lubi gotować, jeździć na łyżwach, a w wolnym czasie malować obrazy.

7. Katarzyna Florczak ma 12 lat i lubi grać w siatkówkę, malować, piec ciasta i jeździć na łyżwach. Kocha zwierzęta, a szczególnie koty i psy.

Podczas wydarzenia oprawę muzyczną uświetnili Nikodem Klatka oraz Weronika Przybylska.

Wystawa potrwa do 14 kwietnia 2024 r. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie!

About Author

Back to top
pl_PLPolish