– Minął rok od rozpoczęcia serii z kart historii

Fotografie trzech listów pisanych do Magdaleny Mańkowskiej

Dziś – 16 października mija dokładnie rok od rozpoczęcia muzealnej serii „Z kart historii”. Z tej okazji mamy dla Was niespodziankę, dla każdego kto udostępni ten post na swoim profilu otrzyma w siedzibie instytucji (ul. Ratuszowa 2) notes muzealny towarzyszący wystawie „inspiRACJE kobietˮ. Liczba egzemplarzy ograniczona.

Z każdym tygodniem staraliśmy się wybierać jedną postać, której data urodzenia przypadała w tym czasie. I tak od października 2020 roku do teraz przedstawiliśmy 35 postaci. Były to osoby związane z Kępnem lub okolicami, niektóre z nich urodziły się w naszym mieście, niektóre zostały tu pochowane. Większość z nich to mężczyźni, ale nie zabrakło również postaci kobiecych. W grupie znaleźli się sportowcy, bankowcy, księża, nauczycielki, poeci i poetki oraz pisarze. Nie zbrakło także powstańców wielkopolskich a także naukowców.

Bardzo chętnie dzieliliśmy się z Wami informacjami i wzmiankami z biogramów tych osób. Będziemy robić to nadal, być może trochę w innej formie (czekajcie i śledźcie nas uważnie).

Z kart historii rozpoczęło się rok temu od kobiety, która urodziła się tego dnia – Magdaleny Mańkowskiej. Dla chętnych lub dla tych, którzy nie widzieli link do historycznej karty:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1620347311504023&id=179388908933211

Magdalena Mańkowska jako żona Tadeusza Piotra Potworowskiego otrzymywała od niego wiele listów, które wzbogacają zbiory muzeum. Dziś chcemy podzielić się kilkoma z nich z tymi, którzy od roku śledzą karty ale nie tylko.

List T. P. Potworowskiego do żony Magdaleny Mańkowskiej z rysunkiem

List

List z obrazkiem

Fot. Listy ze zbiorów MZK.