Druga wojna światowa rozpoczęta niemiecką napaścią 1 września 1939 r. była niewyobrażalną zbrodnią przeciwko ludzkości. Nie zapominany o bohaterach, którzy walczyli w naszej obronie. Pragniemy przypominać osoby, które poświęciły się dla naszego dobra i to one między innymi znalazły się w naszej nowej grze edukacyjnej.
Chcielibyśmy serdecznie zaprosić grupy zorganizowane na warsztaty edukacyjne pt. „Ej Ty, ktoś Ty? Muzealne Mecyje – Poznaj Historię Miasta”. Ważnym elementem gry jest zapoznanie uczestników z historią Kępna widzianą przez pryzmat życia i działalności osób związanych z dziejami miasta, wybitnych ludzi kultury, sztuki oraz nauki, często nieznanych wśród społeczności. Mamy nadzieję, że gra dodatkowo zachęci do poszerzenia wiedzy oraz odkrycia dawnych dziejów regionu, a także skłoni do refleksji na temat działalności wybitnych jednostek mogących stanowić wzór postępowania na rzecz rozwoju małych miast.
Za każdą postacią kryje się niezwykła historia, o ich dokonaniach i osiągnięciach można napisać niejedną książkę. Ale każda postać to też kolejna historia niezwykłych przeżyć. Zależy nam, aby za sprawą przeprowadzonych warsztatów uczestnicy poznali lepiej lokalną historię miasta.
Termin zapisów: 01.09.2023 r. – 29.09.2023 r.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.