– 31 sierpnia Dzień Solidarności i Wolności

Grupa młodzieży zwiedzająca wystawę plenerową o Solidarności

31 sierpnia obchodzimy Dzień Solidarności i Wolności. Ten dzień został ustanowiony świętem państwowym przez Sejm RP w 2005 roku. 42 lat temu, 31 sierpnia 1980 roku strajkujący robotnicy Stoczni Gdańskiej podpisali z przedstawicielami komunistycznej władzy porozumienie kończące trwający od połowy sierpnia strajk. Dało to tym samym początek NSZZ „Solidarność”, co stanowiło jeden z kluczowych elementów przemian w bloku wschodnim.

Dla wszystkich chętnych została zorganizowana wystawa plenerowa przez Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu wystawa plenerowa pt. „Tu rodziła się Solidarność” ! Zachęcamy bardzo do zapoznania się z prezentowaną treścią.