Podsumowanie konkursu pt. Jej historia

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Jej historia”!

Co roku 26 sierpnia w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Równości Kobiet. Święto stanowi upamiętnienie wprowadzenia 19 poprawek do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, w których wyniku zostały nadane kobietom prawa wyborcze w roku 1920.
Kolejnym ważnym dniem dla każdej kobiety jest 8 marca. Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego z okazji Dnia Kobiet zorganizowało konkurs pt. „Jej historia”, którego termin nadsyłania prac upłynął 30 sierpnia 2020 r. Celem konkursu było przedstawienie kobiet znanych i nieznanych z powiatu kępińskiego na przestrzeni dziejów.

Spośród nadesłanych prac zostali wyłonieni laureaci, którzy zostaną poinformowani drogą elektroniczną o wynikach konkursu oraz terminie odbioru nagród rzeczowych ufundowanych dla zwycięzców I, II oraz III miejsca. Laureat I miejsca oprócz gadżetów muzealnych, zestawu publikacji regionalnych otrzyma książkę pt. „Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich” autorstwa Anny Kowalczyk.

Dodatkową nagrodą dla laureatów I, II oraz III miejsca będzie umieszczenie przesłanych tekstów na ulotce muzealnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęć wzięcia udziału w konkursie oraz liczne nadsyłane teksty! Wszystkie przedstawione kobiety są dla nas ogromną inspiracją. Ich determinacja, działalność oraz poświęcenie zasługuje na to by o nich pamiętać.

#kobiety