Europejskie Dni Dziedzictwa

Od 19 do 20 września obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa.
 
Ich koordynatorem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, którego jednym z celów jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego, edukacja społeczna i uwrażliwienie na problematykę ochrony zabytków.
Na ten ostatni aspekt chcemy dziś zwrócić szczególną uwagę.
 
Budynek naszego Muzeum mieszczący się na rynku z pewnością przyciąga uwagę nie tylko mieszkańców, ale wszystkich, którzy mają okazję go zobaczyć. Zarówno Muzeum jak i jego otoczenie zawsze utrzymane w porządku nie odpycha, a wręcz zachęca i przyciąga uwagę. Natomiast niedaleko, w kępińskiej dzielnicy zwanej „Kamsiadką” znajduje się niesamowity pod względem wizualnym, ale też historycznym budynek, wpisany w historię Kępna i jego trzech kultur. Jest to Synagoga. O jej historii możemy przeczytać w wielu publikacjach, a nawet zobaczyć jej wnętrze na starych i nowych fotografiach.
Dzisiaj chcemy pokazać Wam w jakim jest stanie. A przede wszystkim jak wygląda obecnie jej otoczenie. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego „ratowania” kępińskiej Synagogi przez pracowników Muzeum Ziemi Kępińskiej.
 
Mamy jednak nadzieję, że dzięki rewitalizacji zdewastowana Synagoga odzyska swój dawny niepowtarzalny wizerunek.
I Wam drodzy mieszkańcy niech nie będzie obojętne dziedzictwo naszego miasta! Dbajmy zatem o to wspólnie.
 
 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART