"Zobacz, poczuj, dotknij i usłysz" warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Projekt pt. "Muzeum Wykreowane" dofinansowane przez Fundację Santander Bank Polska S.A.

Mamy dla Was niesamowite wydarzenie, które odbędzie się 11 września! Pora na dawkę świetnej zabawy i edukacji. Cykl warsztatów skierowanych do różnych grup odbiorczych: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów i osób z niepełnosprawnością. Celem naszych zajęć jest przedstawienie sztuki Tadeusza Potworowskiego w sposób niekonwencjonalny.

Harmonogram warsztatów:
10:30 - 12:00 Warsztaty pt. „Wspomnienia z podróży w Muzeumˮ dla dzieci.
12:30 - 14:00 Warsztaty pt. „Weduta - pejzaż przedstawiający scenę miejską wokół twórczości T. P. Potworowskiegoˮ dla osób z niepełnosprawnością.
16:30 - 18:00 Warsztaty pt. „Skarbnica natury - warsztaty abstrakcyjnego dziełaˮ dla dorosłych i seniorów.
Każde zajęcia z przedstawionych powyżej propozycji oparte będą o wystawę stałą Muzeum poświęconą malarstwu T. P. Potworowskiego. Tematyka podzielona będzie na panele według różnych technik z wykorzystaniem materiałów plastycznych.

Motywem przewodnim będzie uwrażliwienie społeczne na trudności poruszania się w przestrzeni muzealnej osób z niepełnosprawnościami. Ważnym punktem poprzedzającym wszystkie warsztaty będzie przygotowany wykład pt. „Polski język migowy - odrębny, piękny, dyskryminowanyˮ zaprezentowany przez Weronikę Szymańską. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy w godzinach 9:00 - 10:30, 11:00 - 12:30 oraz 15:00 - 16:30.

Dodatkową atrakcją dla zorganizowanych grup będzie zabawa z audiodeskrypcją od godziny 10:00 do 10:30. W trakcie spotkania uczestnicy za pomocą opisów obrazów Tadeusza Potworowskiego przekazanych drogą słuchową będą mogli wyobrazić sobie dzieło, wyjątkowo nie poprzez zmysł wzroku, a dzięki słowom pozwalającym wyobrazić sobie każdy element sztuki.

Projekt pt. „Muzeum Wykreowaneˮ w ramach programu grantowego Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego „Tu mieszkam, Tu Zmieniamˮ to niepowtarzalna okazja na zaangażowanie społeczne i włączenie się w życie muzealnicze oraz rozwój świadomości kulturalnej.

Zachęcamy do zapisów!
Telefonicznie: 62 78 230 58
Osobiście w siedzibie Muzeum: ul. Ratuszowa 2, Kępno

Fundacja Santander Bank Polska #tumieszkamtuzmieniam #warsztaty

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART