– 17 stycznia 1920 roku

Zdjęcia rynku w Kępnie w oddali kamienice

W 2022 roku 17 stycznia kępnianie i nie tylko, obchodzą ważne w dziejach miasta święto.

102 lata temu Ziemia Kępińska powróciła do Macierzy. W dniu 17 stycznia 1920 roku do Kępna wkroczyli żołnierze polscy witani entuzjastycznie przez mieszkańców. Na czele 11 Pułku Strzelców Wielkopolskich i jednego szwadronu 2 Pułku Ułanów Wielkopolskich stał pułkownik Stanisław Thiel. Do końca dnia zakończyło się przejmowanie miasta. Z tej okazji na kępińskim Rynku odbyła się msza polowa  koncelebrowana przez ks. Proboszcza Ignacego Nowackiego. Każdego roku – 17 stycznia w centrum naszego miasta zbiera się grono przedstawicieli władz, jednostek i instytucji a także wielu innych, aby wspólnie upamiętnić ten ważny dla Kępna dzień oraz ludzi, którzy przyczynili się do powrotu ich ziemi do Polski.

Zachęcamy także do uczestnictwa dzisiaj o godz. 18:00 w promocji publikacji pt. „Powstańcy Wielkopolscy z Ziemi Kępińskiejˮ autorstwa Mariana Lorenza w kinie Sokolnia, ul. Sportowa 3.

Zdjęcia rynku w Kępnie w oddali kamienice

Zachęcamy także do uczestnictwa dzisiaj o godz. 18:00 w promocji publikacji pt. „Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Kępińskiejˮ autorstwa Mariana Lorenza w kinie Sokolnia, ul. Sportowa 3.

About Author

Back to top
pl_PLPolish